Efterårsferie med ASC

Har du efterårsferie? Tid til at slappe lidt af og skrue op for hyggen! Husk at dit ASC-medlemskab giver dig en række muligheder.

Skal I ud og spise, så giver fremvisning af dit ASC-medlemskort 15% rabat indenfor bestemte tidsrum på al mad hos Wildebeest Gastropub. Tjek din medlemsfordel ud hér.

Skal turen fortsætte med et spil pool? Så har du som medlem 10% rabat på både bordleje, drikkevarer, chips og hvad der nu ellers bydes på hos Fast Eddies Poolhall.

Byder fridagene på en bytur, så husk at du inden kl. 23 kan få en gratis øl eller sjus til dig selv og to venner på både Guldhornene og Heidi’s Bierbar. Alt det kræver er også her, at du kan fremvise gyldigt ASC-medlemskort i baren.

Er du ikke allerede ASC-medlem? Medlemsfordelene er én ting, men endnu vigtigere er støtten til vores hold i form af feks. busture til udekampe og tifoer lavet i regi af AaB Tifo Kaos. For blot lige at nævne et par ting.

Vi synes faktisk selv, at der er mange gode grunde til at bakke op om vores klub via et medlemskab af ASC, og ja – så er der jo lige det med prisen. Et ASC-medlemskab koster faktisk kun 50 øre pr. dag, eller hvad der svarer til lige godt kr. 16 om måneden. Vil du også være med i familien, så meld dig ind lige hér.

Comments are closed.