ASC indgår aftale med Bogø og Wasabi Sushi

Det glæder os, at vi nu kan præsentere endnu flere medlemsfordele til vores medlemmer. Den nye aftale gør det muligt for ASC’s medlemmer at købe mad hos Bogø Sandwich og Wasabi Sushi til fordelagtige priser.

Bogø Sandwich har et lækkert udvalg af sandwiches, pastasalat, smørrebrød mm. Der anvendes udelukkende friske råvarer og Bogø Sandwich står derfor inde for, at smagen altid er i top.

Hos Bogø Sandwich får medlemmer af ASC 15% rabat ved visning af medlemskort
*Rabatten gælder ikke på crispy chicken, smørrebrød, tilbud og udbringning.

Samtidig kan vi præsentere en aftale mellem ASC og Wasabi Sushi. Her er bæredygtighed et nøgleord, der fylder ekstremt meget, når man udvælger råvarer. Derfor har Wasabi Sushi stillet det krav til deres leverandører, at fiskene (så vidt muligt) skal være fanget og avlet under bedst tænkelige forhold, således at man er i stand til at opretholde en bæredygtig og ansvarsbevidst standard.

Hos Wasabi Sushi får medlemmer af ASC 10% rabat ved visning af medlemskort
*Rabatten gælder ikke på tilbud, special menuer og udbringning

Vi håber, at I vil nyde godt af disse nye medlemsfordele!

Comments are closed.