ASC Away: Tag med til Brøndby og få gratis stadionplatte og fri bar på stadion!

På mandag, 2. pinsedag, spiller AaB sæsonens sidste kamp på Brøndby Stadion. AaB Support Club kører selvfølgelig dig og dine venner til kampen i gode busser til en absolut rimelig pris.

Da modstanderne fra Brøndby IF har mulighed for at sikre sig mesterskabet på dagen, er der meget stor efterspørgsel efter billetter til kampen. AaB’s fangrupperinger, herunder AaB Support Club, er derfor allerede for lang tid siden blevet spurgt om vi vil medvirke til at imødekomme efterspørgslen ved at flytte fra nedre tribune til et mindre afsnit på øvre tribune med plads til 600 AaB-fans. Dette har vi valgt at acceptere mod en passende kompensation fra Brøndbys side. Vi er således enedes om at Brøndby IF byder alle AaB-fans på en gratis stadionplatte samt fri bar (øl, vand og sodavand) under hele kampen. Vi finder denne kompensation passende og ret attraktiv for de AaB-fans, som kunne tænke sig at komme og støtte vores hold i Brøndby.

Vi har ekstraordinært valgt at forlænge tilmeldingsfristen til turen til fredag den 18. maj kl. 22.00, altså et par timers tid efter afslutningen på fredagens hjemmekamp mod FC Nordsjælland.

Husk at vi har gennemførelsesgaranti på alle udebaneture i Superligaen, så du kan roligt tilmelde dig vores tur.

Priser og tilmelding
Du kan komme med på turen for bare 250 kr. Du kan tilmelde dig via webshoppen. Hvis du tilmelder flere personer samtidig, skal vi venligst bede dig om at anføre medlemsnumre og navne på dem alle.

De første 45 tilmeldte kan desuden få en entrébillet med i købet for yderligere 50 kr. Disse billetter er naturligvis også inklusiv gratis stadionplatte og fri bar under kampen.

Tilmeldingsfrist
Sidste frist for tilmelding til turen er forlænget til fredag den 18. maj kl. 22.00.

Afgang/hjemkomst
Der er afgang fra parkeringspladsen bag Nordtribunen på Aalborg Stadion kl. 12.00 og forventet hjemkomst samme sted omkring kl. 01.30.

Praktiske oplysninger
Du finder praktiske oplysninger om vores ture under Busudvalgets sider på hjemmesiden. Hvis dine eventuelle spørgsmål ikke bliver besvaret her, er du velkommen til at sende en mail til busudvalg@aabsupportclub.dk

Med din tilmelding til turen accepterer du samtidig vores ordensregler for udebaneture.

, , , , , , , , ,

Comments are closed.