Årets sidste udgave af Supporteren er på vej

Fire gange om året udkommer vores medlemsblad, Supporteren. Det bliver distribueret til alle vores medlemmer, og det er nu blevet tid for den 4. og sidste udgave i år, som inden længe forventes fremme i vore medlemmer postkasser.

Det har været en travl efterårssæson for ASC, hvor flere nye initiativer er blevet søsat,  ét af dem kan du læse om i denne udgave af Supporteren. Der har igennem en længere periode været et ønske i fanmiljøet om at skabe en podcast hvor der på et sagligt og lyttervenligt niveau kan debatteres omkring AaB. Dette er nu blevet en realitet med podcasten Rød Aalborg, og det er indtil videre blevet til to udgaver, hvor forskellige personer med tilknytning til fanmiljøet har været i æteren og givet deres besyv med omkring AaB.

Ikke kun i ASC har der været travl, men også på direktionsgangene på Hornevej har der været aktivitet, hvor en gammel kending af AaB, nemlig Thomas Bælum er tilbage og har sat sig i direktørstolen. Glæd dig til at læse om Bælums vision om at gøre Aalborg Stadion til en katedral og et samlingspunkt for Hele Nordjyllands hold.

Desuden indeholder denne udgave af Supporteren også et dybdegående interview med dette efterårs helt store profil nemlig Oliver Abildgaard, referat fra ASC`s Indestævne, julehilsner fra 2008 guldholdet og en update fra AaB Tifo Kaos.

Skulle du mod al forventning ikke have modtaget bladet, kan du kontakte distribution@aabsupportclub.dk, hvori du angiver dit medlemsnummer (står på dit medlemskort) samt hvilken adresse bladet skulle have været leveret på.

, , ,

Comments are closed.