Årets første udgave af Supporteren

De fleste kender ”Klejnsmeden fra Varde”, ”Røde Romario” og den ”Hvide Puma”, men kender du ”Solkongen fra Sæby”? På dåbsattesten står der Rasmus Thellufsen, men i omklædningsrummet blandt holdkammeraterne går den unge vendelbo til dagligt under førnævnte alias. ”Solkongen fra Sæby” har brugt det første af 2019 på at leve op til sit navn, da han har været med U21-landsholdet på træningslejr under Mexicos sol. Udover turen over Atlanten har Thellufsen også brugt vinterpausen på at give et interview til vores udsendte rapporter. 

Interviewet med Thellufsen og meget andet spændende AaB-stof kan du glæde dig til at læse om i denne udgave af Supporteren. Medlemsbladet Supporteren bliver distribueret til alle vores medlemmer, og det er nu blevet tid for den første udgave i år, som inden længe forventes fremme i vore medlemmer postkasser.

Skulle du mod al forventning ikke have modtaget bladet, kan du kontakte distribution@aabsupportclub.dk, hvori du angiver dit medlemsnummer (står på dit medlemskort) samt hvilken adresse bladet skulle have været leveret på.

, , ,

Comments are closed.